Αναστολή λειτουργίας σχολείου ? Σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Τη Δευτέρα 16/11/2020 ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας θα συνεδριάσει προκειμένου να συζητήσει όλα τα θέματα που αφορούν στην πρακτική εφαρμογή των οριζομένων στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Στη συνέχεια, εντός της ημέρας,  θα ενημερωθείτε για τα «ηλεκτρονικά δωμάτια» των εκπαιδευτικών, το εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα και τις λεπτομέρειες σύνδεσης.

Αν επιθυμείτε να κατεβάσετε ηλεκτρονικά τα βιβλία του μαθητή ώστε να τα έχετε διαθέσιμα στον Η/Υ του σπιτιού σας κάντε κλικ στην αντίστοιχη τάξη:

A΄ Τάξη

Β΄Τάξη

Γ΄ Τάξη

Δ΄ Τάξη

Ε΄ Τάξη

Στ΄ Τάξη

Μια νέα, δύσκολη περίοδος για μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς ξεκινά. Ας ελπίσουμε ότι δε θα έχει μεγάλη χρονική διάρκεια, διότι η δια ζώσης διδασκαλία δεν υποκαθίσταται από οποιαδήποτε άλλη μορφή διδασκαλίας. Παρακαλούμε να ενημερώνεστε καθημερινά μέσω της ιστοσελίδας του σχολείου μας και του ηλεκτρονικού σας γραμματοκιβωτίου για κάθε νέα εξέλιξη.

Καλή δύναμη, υγεία σε όλους κι όλες και καλή επάνοδο στη «φυσιολογική» τάξη !

Ο διευθυντής Μπένος Στέλιος