Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024
Γονείς/Κηδεμόνες

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

«Πρόγραμμα  Μουσικής για παιδιά Δημοτικού στο Μουσικό  Σχολείο Ιλίου»

•        Ξεκινάει η 3η χρονιά του προγράμματος Μουσικής Παιδείας για παιδιά Δημοτικού Σχολείου από Δ? Δημοτικού,  που προσφέρει το Μουσικό Σχολείο Ιλίου σε συνεργασία και με την επιστημονική ευθύνη της Σχολικής Συμβούλου.
  •        Την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2017 θα γίνει το μάθημα γνωριμίας ενώ οι γονείς θα συμπληρώσουν τα απαραίτητα στοιχεία.
  •        Το μάθημα θα γίνεται κάθε Πέμπτη 15.30 ? 17.00. Το πρόγραμμα θα  διαρκέσει έως 23 Μαρτίου 2018.
  •        Θα διδαχθούν τραγούδια, μουσικός αυτοσχεδιασμός, ακρόαση- οργανογνωσία και ορχήστρα σχολικών κρουστών τύπου Orff.
  •       Πληροφορίες :  Στην Σύμβουλο  στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή τηλεφωνικά 6945.41.43.42.
  •                                                                   Με εκτίμηση

Στέλλα  Γεωργουλή