ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι το Κ.Υ. ΠΕΔΥ Αγ. Ιεροθέου, στο πλαίσιο της ανάπτυξης δράσεων Αγωγής και Προαγωγής Υγείας των πολιτών, πρωτίστως δε των παιδιών και των εφήβων, πραγματοποιεί στο σχολείο μας, κατόπιν έγκρισης της Διεύθυνσης Αγωγής Υγείας του Υπουργείου Παιδείας, προληπτικό έλεγχο της υγείας των παιδιών η οποία περιλαμβάνει:

Έλεγχο ατομικών βιβλιαρίων που θα διενεργηθεί την 8/3/2018, ημέρα Πέμπτη, από επισκέπτρια υγείας με στόχο την πλήρη εμβο­λιαστική κάλυψη όλων των μαθητών Α΄, Β΄, Ε΄, ΣΤ΄. Πρόσβαση σε εμβολιαστική κάλυψη έχουν πλέον ΔΩΡΕΑΝ όλα τα παιδιά, ασφαλισμένα και ανασφάλιστα, με μόνη προϋπόθεση την προσέλευση στον σταθμό Μάνας παιδιού στο ΠΕΔΥ Αγ. Ιεροθέου με ραντεβού στο 210 5719643.

Μαθητής που δεν προσκομίζει υπογεγραμμένο το  ενημερωτικό σημείωμα κατά την ημέρα του ελέγχου θεωρείται ότι δεν έχει έγκριση ων γονέων.

Από τη διεύθυνση του σχολείου