ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ

Συμμετοχή του σχολείου μας στον 13ο Διαγωνισμό της ΕΜΕ «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

H Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία διοργανώνει τον 13ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» του περιοδικού «Ο μικρός Ευκλείδης» για τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης. Ο διαγωνισμός εγκρίθηκε και θα διεξαχθεί υπό την αιγίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ την 1η Μαρτίου 2019, ημέρα Παρασκευή, κατά τις διδακτικές ώρες (8.15 π.μ έως 10.15 π.μ) με σχετική τροποποίηση του ωρολογίου προγράμματος. Προκειμένου το παιδί σας να συμμετάσχει στον διαγωνισμό είναι απαραίτητη η υπογραφή από μέρους σας της σχετικής υπεύθυνης δήλωσης και η παράδοσή της στους εκπαιδευτικούς της τάξης έως την Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2019.

39ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                                                                                                          15/2/2019

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η κάτωθι υπογεγραμμέν???????????????????.............................???????  γονέας          τ.... μαθητ............................................................................................................. της ?? τάξης δηλώνω υπεύθυνα ότι επι­τρέπω στο παιδί μου να πάρει μέρος στον 13ο Μαθητικό Διαγωνισμό που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Ε­ταιρεία υπό την αιγίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ με θέμα «Παιχνίδι και Μαθη­ματικά» την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2019.

Ο/Η Υπεύθυνα Δηλών/ούσα

(Υπογραφή - Ονοματεπώνυμο)

Εάν επιθυμείτε μπορείτε να βοηθήσετε τα παιδιά σας να προετοιμαστούν όσο γίνεται καλύτερα (κάποια από τα προηγούμενα θέματα θα διδαχθούν μέσα στην τάξη αλλά λόγω του μεγάλου όγκου των θεμάτων είναι πρακτικά αδύνατο να διδαχθούν όλα) κατεβάζοντας τα θέματα (Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης) και τις λύσεις (Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης) όλων των προηγούμενων διαγωνισμών της Ε.Μ.Ε.

Καλή επιτυχία στους/στις  μαθητές/τριες μας !

Από τη διεύθυνση του σχολείου