2η ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

Αγαπημένα μας παιδιά, ευχόμαστε από καρδιάς να είστε εσείς και οι οικογένειές σας καλά στην υγεία σας.

Οι μέρες περνούν αργά και βασανιστικά, όμως η ψυχή και το πνεύμα μας «τρέχουν» δεν είναι σε καραντίνα, ταξιδεύουν κι ονειρεύονται τις όμορφες μέρες, που σύντομα θα έρθουν και θα βρεθούμε και πάλι.

Στα πλαίσια της 2ης εξ αποστάσεως διδασκαλίας, αναρτήσαμε νέες επαναληπτικές εργασίες κι όχι μόνο.

Η παραμονή σας στο σπίτι είναι μια ευκαιρία, για να ασχοληθείτε με διασκεδαστικό τρόπο και με δραστηριότητες φιλαναγνωσίας. Αξιοποιώντας λοιπόν την ανοιχτή πρόσβαση σε βιβλία που αφορούν την ηλικία ή και τα ενδιαφέροντά σας, μπορείτε να διαβάσετε και να ακούσετε διάφορα παραμύθια και ιστορίες στο αρχείο με τίτλο «Φιλαναγνωσία».

Στα υπόλοιπα αρχεία PDF, κάθε τάξης, είναι ενσωματωμένες εργασίες από διάφορα μαθήματα.

Η ενασχόλησή σας με αυτές φέρνει το πνεύμα σας κοντά μας και πιστεύουμε ότι κι αυτός είναι ένας τρόπος να σας νιώθουμε και να μας νιώθετε δίπλα σας. Θέλουμε να ξέρετε ότι πάντα είμαστε και θα είμαστε δίπλα σας.

Καλή συνέχεια, με αγάπη οι εκπαιδευτικοί σας!